פרטים לגבינו       

חזור לדף הבית

מבקרים יקרים באתר הפלי"ם ההעפלה והרכש  www.palyam.org ,

את האתר השקתי בסוף שנת 2006 והוא פועל מאז כאתר פרטי שאינו שייך/כפוף לשום גוף ציבורי/ממלכתי. כיום אני מנהל ומתחזק אותו לבדי, אך במהלך שמונת שנותיו הראשונות התקופה בה רוב רובו של החומר המוצג בו נאסף הֻגַּהּ ואֻרְגַּן עבדו יחד איתי על פיתוחו אנשים נוספים, בהם שניים שתרומתם העצומה ומסירותם האין סופית למשימה ראויים לציון מיוחד: אבי יוצא הפלי"ם וחיל הים ◄סא"ל יהודה בן-צור חוקר בעל שם של מפעלי ההעפלה והרכש ושותפי לפיתוח מרגע הקמת האתר ועד שהזיקנה לא איפשרה לו להמשיך עוד שהיה אחראי בעיקר על המחקר ההיסטורי והקשר עם הציבור הרחב ומוסדות רלוונטיים, וידידי איש המח"ל בעליה ב' ◄אריה מלכין ז"ל שתרם רבות למאמץ האדיר של הוספת גרסה באנגלית לאתר מאמץ שבהקשרו יש לציין גם את עזרתם הרבה של אבי ליבני ז"ל ונאוה גורן תבד"ל בתרגום והגהה [הערת מערכת] .

אנו, מפתחי האתר בעבר ובהווה, עשינו ועושים את מלאכתנו למען הציבור הרחב, וללא שום תמורה כספית. שמחנו לקבל לאורך השנים תגובות אוהדות מצד מבקרים באתר (הקש כאן למספר דוגמאות). תודתנו שלוחה למאות האנשים ששלחו לנו חומר לפרסום, ול'מוסד הרצל לחקר הציונות ולימודה' על הענקת חסותו לאתר מאז 2007 (עם תודה מיוחדת ◄ לפרופ' יואב גלבר).

גישתנו היא לשלב מחקר היסטורי עם סיפורים של אנשים מן היישוב על המאורעות והתקופה, ברובם הסיפורים האישיים שלהם עצמם כפי שהשתמרו בזיכרונם. רבים מהסיפורים והקוריוזים שבאתר מחיים את המאורעות והתקופה והופכים, לדעתנו, את הנושאים המוצגים להרבה יותר מעניינים וקריאים בהשוואה למחקר היסטורי גרידא.

שמנו לעצמנו מטרה להיות מדויקים היסטורית כמיטב יכולתנו; יחד עם זאת, איננו יכולים לאמת את תוכנם של הסיפורים המפורסמים באתר על כל פרט ופרט שבהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים. במקרים רבים, על סמך ידע אישי, מחקר משלנו או לנוכח סתירות בין עדויות מפורסמות, הוספנו הערת מערכת מתאימה(*).

בברכה,
 ◄צבי בן-צור
וובמאסטר ועורך ראשי(*) הערת מערכת מצוינת בדר"כ באמצעות הסימון
: [הערת מערכת] . ע"מ לראות את תוכן הערת המערכת יש להציב עליו את סמן העכבר או לגעת בו ע"ג מסך התצוגה (בהתאם לסוג המכשיר).

  הזכויות על חומר קצה  כתבה, סיפור, מצגת, תמונה, קטע וידאו/אודיו זה או אחר במידה וחלות, שייכות למחברם/יוצרם. המוסר חומר קצה לאתר אחראי לבדוק שאין מניעה חוקית לפרסמו. המוצא באתר חומרים שיש מניעה לפרסמם, יודיענו והחומרים ימחקו. כל הזכויות על תכנות האתר ועיצובו שייכות לצבי בן-צור.


ממשיכים מסורת שהתגבשה בפלי"ם ומרימים כוסית "לחיי הספינות שבדרך":
צבי בן-צור (משמאל) הוובמסטר והעורך ראשי של האתר,
יהודה בן-צור יוצא הפלי"ם, מפקד ספינות מעפילים וממייסדי האתר

יהודה בן-צור אזרח כבוד של העיירה באקולי שבאיטליה
יהודה בן-צור הוא אזרח כבוד של העיירה באקולי (Bacoli) שליד נאפולי, בזכות השתתפותו
 במבצע ההורדה בחוף קיסריה/שדות-ים של מעפילי הספינה 'עמירם שוחט', שיצאה
 לדרכה מאזור העיירה, ופירסום סיפור הפלגתה באתר הפלי"ם ההעפלה והרכש.
תודתנו ל- Elio Samuele Guardascione, תושב באקולי, על היוזמה להענקת התואר.סיכום שנת 2020 של מספר המבקרים באתר הפלי"ם ההעפלה והרכש
ציר אופקי: ציר הזמן; ציר אנכי: מספר מבקרים שבועי


powered by FreeFind

האתר מפרסם סיפורים אישיים רבים כפי שנכתבו ע"י האנשים עצמם; אין למערכת האתר אפשרות לאמת את כל פרטיהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים.

Copyright© 2006 - 2021: Articles/stories/presentations/pictures - respective authors and/or copyright holders; Website design & code (html/php/xml/javascript) - Tzvi Ben-tzur; All rights reserved.