כיצד להשתמש באתר       

חזור לדף הבית

אתר הפלי''ם וההעפלה

כיצד לשלוח חומר להצגה באתר


על מנת להעביר אלינו חומר לפרסום באתר נא הקש כאן לשליחת הודעה אלינו לצורך תאום. אנו נשמח לקבל ולפרסם כל חומר רלוונטי. עורכי האתר שומרים לעצמם את הזכות לא לפרסם חומר לא ראוי בעיניהם, לדרוש תיקונים לטעויות, ו/או להוסיף הערת מערכת כל זאת לפי שיקול דעתם הבלעדי.

  הזכויות על חומר קצה  כתבה, סיפור, מצגת, תמונה, קטע וידאו/אודיו זה או אחר במידה וחלות, שייכות למחברם/יוצרם. המוסר חומר קצה לאתר אחראי לבדוק שאין מניעה חוקית לפרסמו. המוצא באתר חומרים שיש מניעה לפרסמם, יודיענו והחומרים ימחקו.


כיצד לגלוש באתר


החומר באתר מאורגן לפי נושאים ותת נושאים, על פני מספר רב של דפים. גלישה בדפדפן לכתובת האתר www.palyam.org פותחת את דף הבית. המעבר לדף אחר נעשה, כמו שגלישה בדפדפן נעשית באופן כללי, באמצעות קישור (hyperlink): כיתוב צירוף מילים או אפילו מלה בודדת או תמונה, שכאשר מקישים עליו התצוגה עוברת לדף אחר שהקישור מייצג. עפ"י רוב הדף המקושר יחליף את הדף המוצג באותה כרטיסיה של הדפדפן, אך במקרים מסוימים הוא יוצג בכרטיסיה חדשה שהדפדפן יפתח. קישור מסוג כיתוב, שהוא חלק ממשפט, מוצג באותיות בצבע כחול (בדר"כ מודגשות בקו, לדוגמא: זה קישור;  שים לב: הקישור משנה את צבעו לאדום כאשר מציבים עליו את סמן העכבר). בנוסף לקישורים לנושאי משנה, מכיל הדף הטיפוסי קישורים רלוונטיים לחומר קצה: כתבה, סיפור, תמונה, קטע וידאו או אודיו וכיו"ב.


הקישורים בדף הבית ל-15 הנושאים העיקריים של האתר הם התמונות הריבועיות במטריצה 5x3 המוצגת במרכז הדף כל תמונה מייצגת אחד מהנושאים העיקריים עם שם הנושא רשום תחתה או רשימת הנושאים העיקריים המוצגת בצדו הימני של הדף. דף הבית, כמו כל דף אחר, מציג סרגל אופקי של קישורים מיוחדים הממוקם מיד מתחת לכותרת שבראש הדף. הקישורים המיוחדים כוללים מעבר לגרסה אנגלית, הצגת הוראות השימוש באתר (הדף הנוכחי), יצירת קשר עם מערכת האתר (ע"י שליחת דוא"ל), פרטים לגבינו, רשימת החומר שהתווסף לאחרונה, ורשימת קישורים לאתרים אחרים שיש בהם עניין.

לדף באתר, למעט דף הבית, הצורה הטיפוסית הבאה: 

התמונות המוקטנות עם הכותרות בצבע כחול שמתחתן הן תמונות קישור   קישורים לנושאי המשנה של הדף או לחומר קצה שהוא מכיל. לדוגמא (הלקוחה מהדף  'הנרייטה סאלד' תחת הדף תאורי הפלגות שתחת הדף ההעפלה):פיני אשוח מספר על
הולדתה של התינוקת מרים
על הספינה הנרייטה סאלד

יש לשים לב שהכותרת של תמונת קישור איננה קישור, ז"א יש להקיש על התמונה עצמה ולא על כותרתה. יוצאים מן הכלל הם שמות המופיעים בכותרת עם הדגשת קו תחתם שמות אלה הם קישור לדף הרלוונטי לאותו השם. בדוגמא הנ"ל, פיני אשוח  הוא קישור לדף הסיפור האישי של פיני תחת הדף סיפורים אישיים.

צורה נוספת נפוצה של קישור נראית כדלקמן:

אריה לובה אליאב מספר על חיים ארלוזורוב - אולואהבמקומות רבים מופיע הסימון: [הערת מערכת]. הצבת סמן העכבר עליו, או נגיעה בו ע"ג מסך התצוגה (תלוי בסוג המכשיר), מקפיצה לתצוגה הערה מטעם המערכת המתייחסת לקונטקסט אליו הוצמד הסימון. לדוגמא:

 

 

אם יש הרבה חומר בדף אחד, לא כולו ניתן להצגה בו זמנית על המסך ויש להשתמש בפס הגלילה האנכי של הדף על מנת להזיז את תצוגתו מטה או מעלה.

 

לנוחיות הגלישה באתר, כל דף מכיל רשימת קישורים לנושאים הראשיים. כמו כן מוצגת היררכית הקישורים שמובילה מדף הבית לדף המוצג  (מצד ימין מיד מתחת לסרגל הקישורים המיוחדים, כמו למשל:  'חזור לדף הבית>ההעפלה>תאורי הפלגות').

 

סיפור/כתבת קצה מוצג בדר"כ באמצעות  PDF Reader , פורמט סטנדרטי נפוץ וידוע להצגת מסמכים. במקרים מעטים יחסית התצוגה היא באמצעות דף מיוחד להצגת כתבת קצה שצורתו כדלקמן:

 

 

בנוסף לדפדוף בין דפי הכתבה השונים באמצעות הכפתורים המוצגים בסרגל האנכי הכחול שבצד ימין, יש אפשרות לסגור את הכתבה ולחזור לדף ממנו נפתחה ע"י כפתור החזור (Back) של הדפדפן או באמצעות הכפתור 'סגור'.

 

powered by FreeFind

האתר מפרסם סיפורים אישיים רבים כפי שנכתבו ע"י האנשים עצמם; אין למערכת האתר אפשרות לאמת את כל פרטיהם ולכן כל הנכתב באחריות בלעדית של הכותבים.

Copyright© 2006 - 2021: Articles/stories/presentations/pictures - respective authors and/or copyright holders; Website design & code (html/php/xml/javascript) - Tzvi Ben-tzur; All rights reserved.